Ейдетика

 

Ейдетика

Як працює ейдетика?
 Людська пам’ять від природи ідеальна, вона не буває поганою – буває лише невміння користуватись її потенціалом.
 На сьогоднішній день у світі існує чимало методів тренування уваги і пам'яті. Багато з них вимагають сили волі, зосередженості, інколи, навіть, спеціального обладнання. В основному, вони вчать, як правильно запам’ятовувати. Однак також важливо вміти і відтворювати інформацію.
 Я пропоную вам познайомитися з сучасною методикою, яка допоможе вам напрацювати уміння правильно користуватися власною пам’яттю. Це – ЕЙДЕТИКА (від грецького «ейдос» - вигляд, образ, уява). Безсумнівним достоїнством цієї методики є її простота і доступність.
     
ЧИТАТИ ДАЛІ
 Ейдетика як методика слідує певній послідовності і вчить, як запам'ятовувати через зорові образи. Алгоритм складається з вироблення впевненості у власних здібностях і вчинках, правильної підготовки до системи, опрацювання спеціальних методів з повторенням пройденого матеріалу. Всі переваги розкриваються вже на першому занятті. До переваг можна віднести:
  • Подання інформативного потоку з урахуванням індивідуальних поглядів і особливостей кожного малюка.
  • Радісна і невимушена атмосфера, яка створюється завдяки ігровій формі навчання.
  • Ейдетика для дітей використовує всі навчальні матеріали з навколишнього простору: від улюблених іграшок і книжок до предметів побуту, інструментів, тварин, транспортних засобів тощо.
 Методика дозволяє ростити всебічно розвинену особистість, роблячи ваше чадо впевненою у собі людиною з творчим підходом до життя.

Три ключових прийоми ейдетики

 Усі пізнавальні та цікаві завдання розробляються на основі наступних інструментів:
 1) Зорове промальовування, що є сполучною ланкою між справжнім зображенням і символом (візуально з'єднує два компонента). Під час малювання, дитина трансформує букву або цифру в один з предметів навколишнього світу.  Приклад: Дитина розучує цифри, які складно запам'ятати з першого разу. Але якщо ми підключимо зорові образи, буде легше: два - гусак, вісім - окуляри, дев'ять - повітряна кулька і так далі. Те ж саме метод ейдетики дозволяє зробити з буквами.
Что такое эйдетика. Развитие памяти детей.

  2) Уявне промальовування - система ейдетики не просто покликана викликати асоціації з об'єктами, але і в думках описувати їх обриси. Занурюючись в атмосферу, уявляючи запахи і звуки, легше заучувати вірші і тексти.
 Приклад:
Щоб дитина швидше вивчила вірш про осінь і потім виразно його розповідала, задійте різні сенсорні канали: потрібно, щоб вона згадала, як іде дощ, падає жовте листя, крики птахів, що відлітають на південь.

  3) Техніка засвоєння точної інформації дуже стане в нагоді в школі, де потрібно запам'ятовувати формули, іноземну лексику, таблиці і т.д. Включає три важливих інструмента:

  • мнемоніку - прийом працює за допомогою зміни виду інформаційного потоку;
  • ланцюжкову техніку, яка полягає у підборі асоціацій в певній послідовності (ланцюжок);
  • акровербальную методику, яка діє за принципом перетворення інформації в захоплюючі тексти, жартівливі фрази або цікаві вірші. Наприклад: фраза «Де Ти З’їСи Цю ЧаШу ЖиРу» на так зване правило «дев’ятки»: після приголосних цієї фрази – Д, Т, З, С, Ц, Ч, Ш, Ж, Р – пишемо голосну И в іншомовних словах.
Заучування віршів методом піктограм 
"Вчіть дитину яким-небудь невідомим йому п'яти словам – вона буде довго і марно мучитися, але зв'яжіть двадцять таких слів з картинками, і вона їх засвоїть на льоту." (К. Д. Ушинський)
Заучування віршів для дитини має величезну користь: розширюється кругозір, розвивається пам'ять, формується культурний рівень маленької людини. До речі, найсприятливіший вік для заучування віршів у дитини 4-5 років. Але іноді малюкам важко дається цей процес.
Існує багато способів і методик заучування віршів. Ми хочемо запропонувати для роботи з дітьми один з методів ейдетики – метод піктограм, тобто схематичне зображення предметів і дій. 
     ЧИТАТИ ДАЛІ
  Цікаво запам’ятовувати вірші за допомогою малюнків-піктограм. І вчити легко. і надовго зберігається інформація в пам’яті. Ейдетика спонукає до спостережливості, кмітливості. Дитина не вчиться «зубрити» – стає впевненою та уважною.

ЕЙДЕТИКА ВІРШ
 Дуже важливим етапом формування пам'яті може стати ейдетика тоді, коли дитина завантажена по мінімуму і вбирає всю інформацію «як губка». Особливо ефективний результат при правильній її подачі з отриманням позитивних емоцій.

Що таке "швидкочитання"?
Швидкочитання - здатність швидкого сприйняття текстової інформації при використанні спеціальних методів читання.
Традиційно вважається, що для того щоб навчитися швидко читати слід виконати ряд вимог:
1. Мати достатньо широкий кут зору.
2. Читати без промовляння тексту.
3. Читати без зворотних рухів очей. 
      ЧИТАТИ ДАЛІ

Причини повільного читання у дітей 
Давайте розберемо основні причини, за яких діти повільно читають. Стандартно виділяють 5 основнихпричин повільного читання.      ЧИТАТИ ДАЛІ

Чому сучасні діти не люблять читати?
Отже, першою причиною, по якій діти не люблять читати, є те, що вони просто не вміють правильно читати. А коли ти не вмієш щось правильно, добре і якісно робити, навряд чи це може приносити задоволення і викликати бажання робити знову і знову.     ЧИТАТИ ДАЛІ

Як привити дітям любов до читання?
Почнемо з того, що змушувати дитину читати не можна. Як ми говорили вище, примус ні до чого, крім відрази до книг, призвести не може. Є дієві способи, як прищепити дитині любов до читання. І хочу відразу вберегти багатьох батьків від одного достатньо дієвого, на їхню думку, способу - обміну. Коли батьки пропонують дитині читати в обмін на щось.      
ЧИТАТИ ДАЛІ
 
10 правил дитячого читання Даніеля Пенака Досвід показав, що 10 правил письменника Даніеля Пенака, які відносяться до дитячого читання працюють, і працюють добре.     ЧИТАТИ ДАЛІ

Вправи для вдосконалення навичок читання  
Багато батьків, намагаючись допомогти своїм дітям навчитися читанню, вчать як можуть. За основу вони беруть буквар або абетку у різних варіаціях: кубики і таблиці з буквами, абетки розрізні, музичні та ін. Бажання батьків зрозуміле й похвальне, але багато з них при навчанні дитини читанню допускають дві найпоширеніші помилки, які потрібно потім виправляти переучуванням.      ЧИТАТИ ДАЛІ